Co je podle mě láska?

5. srpna 2016 v 13:59 | Tory |  Myšlenky
Láska se nedá definovat. Ano, můžeme si říct, že je to pouhá chemická reakce v mozku nebo ty věčně opakované hlouposti stylu: "Miluješ, nepodvedeš.", ale není láska spíš obětování sama sebe? Nemluvím o tom, že pokud někoho miluji, tak se musím změnit, abych byla tou, kterou on chce. Mluvím o tom, že raději obětuju svoje štěstí, aby byl ten druhý šťastný. Příklad pravé lásky bych vzala z příběhu Než jsem tě poznala, kdy ona s ním byla až do konce, obětovala svoje štěstí s ním, aby on mohl být šťastný - i když to znamenalo, že ho navždy ztratila.

A jak si teda já představuju lásku, která nekončí sebevraždou?
Když jsou dva spolu a nemusí mluvit. Každá chvíle má smysl. Pamatují si o sobě hlouposti jako je oblíbená barva, zlozvyk nebo poloha ve spánku. Nebojí se mezi sebou sdílet myšlenky a pocity.

Jak si můžu být jistá, že jsem ho milovala?
Nejsem si jistá, že jsem ho milovala a myslím, že nikdo si nemůže být jistý, že toho druhého miluje, až dokud ho neztratí.

Kdysi jsem četla citát: "Malá láska se změní v přátelství, velká v nenávist." S nímž nesouhlasím. Pokud někoho miluju, nedokážu ho nenávidět. To potom není láska a úcta k člověku, ale pouze pokus vlastnit ho. Dělat si nároky na jeho city. Je to jako se psem, kterého milujete a on vás pokouše. Necháte ho utratit. Nenávidíte ho, protože narušil vaši pýchu, ale to proto, že jste ho milovali jako majetek. Pokud ho milujete jako bytost, nedokážete ho nenávidět. A tak je to s láskou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama